Czy z tym domem mi do twarzy

                                                   

                                     Zamów Książkę


                                                                       „Czy z tym domem mi do twarzy?”

                                                          Czyli jak urządzać wnętrza w zgodzie z samym sobą.

 

   Droga była kręta i wąska, nie opadła jeszcze mgła a jesienne słońce leniwie muskało wierzchołki rachitycznych drzew. Listopad to nie jest dobry miesiąc na zmiany w życiu, ale czy jakikolwiek moment  właściwie jest? Jadąc za ciężarówką pełną moich rzeczy, które z  nie wiadomo jakich powodów postanowiłam ze sobą zabrać, zastanawiałam się czy właśnie straciłam rozum czy wręcz przeciwnie w końcu go odzyskałam. Strzępy pytań, wątpliwości, strachu, żalu i niedowierzania, kłębiły się w mojej nie do końca trzeźwo myślącej wówczas głowie. Zadawałam sobie pytanie czy na pewno postępuję właściwie. A jeśli tak to ile jeszcze razy się przeprowadzę i gdzie? Czy będzie mi tam dobrze? Czy to będzie kolejny etap przejściowy? Jak sobie poradzę, jak odnajdę drogę do prawdziwego domu…   i czy mówiąc kolokwialnie będzie mi z nim do twarzy?

   A czy Ty chciałbyś usłyszeć co twój Dom mówi do Ciebie i o Tobie? Co mówią jego wnętrza i jak wyrażają twoje własne wnętrze?  Co w twoim Domu dzieje się z twoimi potrzebami, myślami, uczuciami czy sentymentami? Jakie relacje masz z bliskimi? Jak dbasz o samorozwój, czy koisz zmysły i o czym marzysz? Na te wszystkie pytania dostaniesz odpowiedz w pierwszej w Polsce książce poświęconej psychologii designu.

  " Czy z tym domem mi do twarzy", zaczyna się w  miejscu, w którym kończą się wszystkie poradniki czy książki wnętrzarskie. Mimo, że nie jest to przedstawiona w dosłowny sposób opowieść o architekturze,  projektowaniu,  trendach czy nieruchomościach. To niesie za sobą ogromną dawkę wiedzy o świadomym tworzeniu przestrzeni i jej psychologicznym znaczeniu dla człowieka.

    Autorka porywa czytelnika w czarującą podróż po domu, w którym w osobliwy sposób, krzyżują się przeżycia ludzi i historie przedmiotów. Z każdym rozdziałem daje dogłębne spojrzenie na to jak fascynujące są ukryte powiązania między tym co materialne czyli designem  a tym co duchowe i emocjonalne czyli psychologią. Tutaj prawda ukryta jest w przedmiotach, bo to one wcieliły się w rolę narratora. Fotel, lustro czy klamka opowiadają o wydarzeniach z życia domu, wyjaśniając jednocześnie swoją rolę  i zadania jakie im przydzielono. Ukazują  indywidualny  stosunek ludzi,  do poszczególnych, często konkretnych elementów wystroju wnętrz.  Przez co uświadamiają czytelnikowi  jak ważna jest intencjonalność  w ich doborze. 

   W meblowaniu sobie mieszkania -  podobnie  jak życia - nie ma miejsca na przypadkowość czy  chaotyczne i  nieprzemyślane decyzje.  Projektowanie to odpowiedzialność  za styl życia, samopoczucie i długotrwałe szczęście. Tu empatia i świadomość potrzeb jest kluczem. Zwłaszcza jeśli będąc projektantem czy architektem formuje  się przestrzeń dla innych.

   Jest to zatem  obszerny przewodnik po tym jak mieszkać w zgodzie z samym sobą. Jak odkryć prawdziwe upodobania i ustanawiać  osobiste  priorytety w tworzeniu wnętrz.  Jak nabrać  pewność siebie, aby  samodzielnie i świadomie kształtować przestrzenie wokół siebie. Jak w końcu stworzyć dom,  którego nie chce się opuszczać.

   Poszczególnym rozdziałom  towarzyszą sugestywne ilustracje oraz merytoryczne porady i ćwiczenia projektowe.


                                                                               


Dla kogo książka:

- Dla architektów, projektantów i designerów by z większą empatią i świadomością potrzeb klientów podchodzili do swojej roli ,nie kierując się wyłącznie  obowiązującymi trendami i  twardymi wytycznymi i

- Dla osób budujących lub  kupujących dom czy mieszkanie aby  potrafili  precyzyjniej zdefiniować swoje potrzeby i oczekiwania bez względu na to czy urządzają wnętrza samodzielnie czy decydują się na     projektanta wnętrz.  

- Dla osób mających już urządzone wnętrza ale  chcących lub potrzebujących zmian w przestrzeni wokół siebie czy stylu życia  aby się na nie odważyli

- Dla osób nie związanych z wnętrzarstwem ale dbających o samorozwój i lubiących ładnie mieszkać aby otaczająca przestrzeń była ich dopełnieniem i pomagała w samorealizacji.

- Dla pośredników i biur nieruchomości by z większą dbałością o klienta dopasowywali ofertę sprzedażową czy home stagingową

- Dla psychologów , psychoterapeutów i coachów zajmujących się, życiem i jego ulepszaniem aby zadbali też o aspekt otoczenia jako komplementarną składową  pomagającą w terapii .

- I dla wszystkich pozostałych osób, , które miałyby ochotę zgłębić temat urządzania wnętrz w zgodzie z sobą i dowiedzieć się więcej o psychologii designu.

                                                                       


                                                                                                           

                                                                                            


O autorce:

Agnieszka Zalubska-Girucć
Projektantka wnętrz, specjalistka od psychologii design-u, certyfikowany Design Coach.
Na przestrzeni 20 lat lat stworzyła wiele nietuzinkowych projektów wnętrz, zarówno prywatnych jak i publicznych. Organizowała liczne wystawy dzieł sztuki oraz wdrażała ciekawe projekty dziennikarskie i multimedialne. Projektowanie jest obecnie jej wiodącą aktywnością a jednocześnie ogromną pasją.
Spełnia marzenia swoich klientów o pięknych wnętrzach. Doradza  ludziom jak ujarzmić otaczającą ich przestrzeń, jak tworzyć wnętrza przemyślane i przyjazne a przede wszystkim jak uzyskać dobrą atmosferę w naszych domach.


                                    

                                                                                         Czytaj również:  https://czyztymdomemmidotwarzy.blogspot.com/2020/10/czy-ztym-domem-mi-do-twarzy-czyli.html